بادام یک لذت محض است. آنها به سادگی طعم هر ظرفی را بهبود می بخشند یا وقتی به شکل خیس خورده مصرف شوند برای میان وعده مناسب هستند.

بادام سنگی در تبریز فواید بیشماری دارد و افرادی که رژیم گیاهخواری یا گیاهخواری ترجیح می دهند باید برای دریافت پروتئین خود از بادام خیس خورده استفاده کنند.

بادام سرشار از چربی های سالم، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی است.

برخی از مهمترین فواید سلامتی بادام به شرح زیر است:

بادام برای مغز مفید است: بادام یک نیروگاه با چندین فواید سلامتی است. آنها سرشار از کمپلکس B مانند ویتامین B1، ویتامین B3، ویتامین B9، تیامین، نیاسین و فولات هستند که برای رشد مغز، به ویژه برای کودکان در دو سال اول و برای رشد نوزادان در مرحله بارداری حیاتی هستند.

حتی سرشار از منگنز است که برای رشد مغز و عملکرد اعصاب مهم است. بادام به دلیل فوایدی که در بهبود تمرکز و حافظه دارد، محبوب است.

بادام برای قلب مفید است: بادام منبع غنی MUFA است که حیاتی ترین عنصر برای توسعه سلامت کلی است.

بادام سرشار از ویتامین E است و پس از خیساندن، محتوای آن تقویت می شود که به جلوگیری از تجمع پلاک در رگ ها کمک می کند.

بنابراین وقتی در حال حرکت هستید، بهترین گزینه‌های میان‌وعده، بادام و گردو، خیسانده و خیس نشده است. آنها همچنین منبع غنی تک غیراشباع هستند.

بادام برای کلسترول: بادام منبعی غنی از آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها است که وقتی با ویتامین E موجود در بادام همراه شود، علیه رادیکال های آزاد عمل کرده و باعث التهاب می شود.

بنابراین اکسیداسیون کلسترول LDL را متوقف می کند و در نتیجه سطح کلسترول LDL را کاهش می دهد. بادام در افزایش سطح کلسترول خوب مفید است.

آنها برای کاهش کلسترول HDL کار می کنند. این یک واقعیت است که به خوبی بیان شده است که تعادل بین کلسترول خوب و بد باید حفظ شود تا سطح کلسترول خوب خون سالم باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *